Indkaldelse til generalforsamling

Mandag den 26. juni kl. 19.00 afholder Fant den årlige generalforsamling i København Alle foreningens medlemmer er velkomne denne aften, og vi håber på at se så mange af jer som muligt. Den præcise adresse er endnu ikke fastlagt. Dagsorden for aftenen er pt. følgende: Valg af dirigent. Valg af referent. Bestyrelsens/formandens beretning. Forelæggelse og...

Mandag den 26. juni kl. 19.00 afholder Fant den årlige generalforsamling i København

Alle foreningens medlemmer er velkomne denne aften, og vi håber på at se så mange af jer som muligt. Den præcise adresse er endnu ikke fastlagt.

Dagsorden for aftenen er pt. følgende:

 1. Valg af dirigent.
 2. Valg af referent.
 3. Bestyrelsens/formandens beretning.
 4. Forelæggelse og godkendelse af årsregnskab.
 5. Forelæggelse af næste års budget.
 6. Fastsættelse af kontingent.
 7. Ændring af vedtægterne.
 8. Præsentation af nyt logo.
 9. Indkomne forslag og oplæg til det kommende års aktiviteter.
 10. Valg af bestyrelse og suppleanter.
 11. Evt. valg/nedsættelse af udvalg.
 12. Eventuelt.

Har du lyst til at komme med til en hyggeligt aften, og høre lidt om, hvad der har været foregået i Fant i 2016, kan du tilmelde dig ved at skrive en mail til næstformand Cecilie Hauerberg på cecilie@fant.dk